Belgjika pritet të hap ambasadë në Kosovë

Zyra Diplomatike e Belgjikës në Kosovë së shpejti do të ngritet në nivelin e Ambasadës, ka bërë të ditur ambasadori…

​Kurti: Drafti për reformë zgjedhore shqyrtohet së shpejti në ekzekutiv

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur dakordimin në Kuvend për reformën zgjedhore. Ai në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës,…

Kurti: Japonia vend mik dhe partner i vërtetë i popullit tonë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në Festën Kombëtare të Japonisë, me rastin e ditëlindjes së Madhërisë…

Ambasada turke njofton për ndihmat që janë nisur nga Kosova në Turqi

 Ambasada e Turqisë në Kosovë, ka njoftuar se janë nisur për në Turqi me maune ndihma nga Kosova. Sipas Ambasadës…

Ambasada amerikane në Prishtinë ul flamurin në gjysmështizë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë e ka ulur në gjysmështizë flamurin amerikan këtë të mërkurë. Kjo…

Chollet dhe Escobar: Është koha për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka njoftuar se Derek Chollet,  këshilltar i Departamentit amerikan të Shtetit…

Shqipëria vendos të hap ambasadën në Kiev

Shqipëria do të ketë zyrtarisht ambasadën e saj në Kiev të Ukrainës. Ky vendim ishte paralajmëruar më herët nga Ministria…