Ambasada e Italisë: Ende nuk kemi parë drejtësi për Masakrën e Reçakut

Përfaqësues të Ambasadës së Italisë në Kosovë kanë marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore në 23 vjetorin e masakrës së Reçakut.…

Flamujt në gjysmështizë, Ambasada italiane nderon Sassolin: Ishte mik i vërtetë i Kosovës

Flamuri italian dhe ai i Bashkimit Evropian në Ambasadën e Italisë janë ulur në gjysmështizë në nderim të ish-presidentit të…

Java e Kuzhinës Italiane: Show gatimi dhe organizime të gastronomisë në Kosovë

Në Kosovë po zhvillohet edicioni i gjashtë i “Javës së Kuzhinës Italiane në Botë”, një nismë e Ministrisë së Punëve…

PEDAKOS – Delegacioni i UNI – Prishtinë në një vizitë studimore në Itali në Reggio Emilia

Delegacioni i përbërë nga katër profesoresha të Fakultetit të Edukimit të Universitetit të Prishtinës përfundoi javen e vizitës studimore në…

Ambasada e Italisë – Konkurs

SHPALLJE KONKURSI Ambasada e Italisë  në Prishtinë ka nisur një procedurë përzgjedhjeje për pranimin e n.1 nëpunësi me kontratë për…

Njoftim për shitje të veturës

Ambasada e Italisë në Prishtinë shet veturën e zyrtare Mitsubishi Pajero GLX3200. Viti i prodhimit 2004, ngjyrë hiri metalike, karroceria…

Italia ofron 10 bursa për studentët kosovarë

Ambasada e Italisë në Kosovë ka njoftuar se Ministria e Punëve të Jashtme të Italisë në bashkëpunim me Akademinë “Accademia…

PEDAKOS: ​Përurohet atelieja në kopshtin “Gëzimi ynë” në Istog

Është inauguruar sot atelieja e re edukative në Kopshtin “Gëzimi ynë” në Komunën e Istogut. Kjo atelie është pajisur me…

Italia dhe Kosova kërkojnë të forcojnë partneritetin ekonomik

Ambasada e Italisë në Prishtinë dhe Zyra kompetente ITA/ICE Agjencia për promovimin jashtë vendit dhe ndërkombëtarizimin e kompanive, së bashku…

Ambasada e Italisë: Heqja e reciprocitetit me Serbinë duhet të nxisë një rifillim të shpejtë të dialogut

Ambasada e Italisë në Kosovë, duke komentuar heqjen e reciprocitetit me Serbinë nga Qeveria Hoti, ka vlerësuar se ky është…
error: