Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ambasada gjermane uron Kosovën: Gëzuar ditën e pavarësisë

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e bërjes shtet. “Ne përgëzojmë 🇽🇰 Kosovën dhe të gjithë…

Ambasada e Gjermanisë i dhuron Policisë së Kosovës pajisje në vlerë mbi 240 mijë euro

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka ndarë sot një donacion për Policinë e Kosovës, në të cilin përfshihen pajisje të…

​Policia e Kosovës pranon donacion me vlerë mbi 240 mijë euro nga Ambasada Gjermane

Policia e Kosovës ka pranuar donacion në vlerë mbi 240 mijë euro nga Ambasada Gjermane. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë…

​Krasniqi e Rohde zotohen të mbështesin bizneset

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi bashkë me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jorg Rohde dhe përfaqësuesit e Odës…

Gjermania dhuroi 15 respiratorë për QKUK-në

Qendrës Klinike Universitare të Kosovës i janë shtuar edhe 15 respiratorë. Këtë respiratorë u dhanë donacion nga Gjermania e që…

Heldt përshëndetet me Kosovën: Tri vite të paharruara, do të kthehem si mik

Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, është përshëndetur me të gjithë qytetarët pas përfundimit të misionit të tij në vendin…

Ambasada gjermane uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka uruar të gjithë besimtarët islamë në Kosovë me rastin e festës së Fiter Bajramit.…
error: