Ambasada Amerikane në Tiranë tregon përpjekjet e Rusisë për t’i ofruar mediave të pavërteta për Ukrainën

Ambasada e Amerikës në Shqipëri ka reaguar lidhur me lajmet rreth Ukrainës, duke thënë se përpjekjet e fundit të Rusisë…

S’pati kuorum, nuk hidhet në votim memorandumi për programin “Fulbright”

Në mungesë së kuorumit nuk u hodh në votim as shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Memorandumit të mirëkuptimit në…

​Ambasada amerikane: Është koha të zbatohen të gjitha vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë ka kërkuar zbatimin e të gjitha vendimet të Gjykatës Kushtetuese…

Ambasada Amerikane: Dilni dhe votoni për të siguruar demokracinë

Ambasada Amerikane në Kosovë, ka inkurajuar qytetarët që të dalin dhe të votojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale.…

Ambasada Amerikane jep një arsye pse Kosova nuk u ftua në Samitin për Demokraci

Ambasada e ShBA-së në Kosovë ka dhënë një arsye pse Kosova dhe vendet fqinjë si Serbia dhe Bosnjë-Hercegovina, kanë mbetur…

Ambasada amerikane: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet e njëanshme

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u ka bërë sot thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përmbahen…

Ambasada amerikane për përjashtimin e Berishës nga PD: Vendimi i vështirë që mori Basha meriton respekt

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka përshëndetur vendimin e Kryetarit të Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha…

AKA digjitalizon lëshimin e vërtetimeve për akreditime

Të gjithë studentët dhe të diplomuarit që kanë nevojë të pajisen me vërtetime për akreditimin e programeve të tyre të…

​Ambasada amerikane i reagon Berishës për padinë e ngritur në Gjykatën e Parisit

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha lidhur për padinë e ngritur në…

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull frymëzues

Ambasada Amerikane në Prishtinë  ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë në Lojërat Olimpike. Përmes një shkrimi në Twitter,…
error: