Gashi: Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut do të çojë deri në fund mandatin

Kryetari i Partisë Alternativa, Afrim Gashi beson se Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, e cila pritet të votohet…

Gashi: S’luajmë kumar me integrimin, me BDI na bashkon interesi i shqiptarëve

Alternativa është subjekti i fundit që hyn në koalicionin qeverisës të Maqedonisë së Veriut. Pas dështimit të mocionit të mosbesimit…

Lajçak: Marrëdhëniet Kosovë-Serbi ndikojnë edhe në rajon

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi dhe çështje të tjera në Ballkan, Miroslav Lajçak përsëriti se nuk…

Vushtrria ka vendosur se kë ta votojë në këto zgjedhje

Vushtrria ka vendosur se kë ta votoj në këto zgjedhje, e zbulojnë të dhënat e sondazhit të Alternativës Qendra për…

Prizreni ka vendosur për kë të votojë – publikohet sondazhi i radhës nga Alternativa Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike

“Alternativa”, ka publikuar sondazhin për Prizrenin. Mostra është bazuar në përgjigjet e 1052 respondentëve, ndërsa është stratifikuar dy herë, për…

Sondazhi për Mitrovicën, kush do ta fitojë garën e 17 tetorit?

Sondazhi i realizuar nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, i realizuar…

Tre kandidatë për deputetë nga Alternitva e Mimozës në listën e LVV

Lëvizja Vetëvendosje prezantoi listën prej 110 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në listën me LVV garon edhe…

Kusari-Lila vijon bashkëpunimin me LVV: 17 ose 24 janari datat e përshtatshme për zgjedhje

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila thotë se subjekti që ajo udhëheqë edhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që pritet të…

Vdes kryetari i Degës së Alternativës në Gjakovë

Ka vdekur kryetari i Degës së Alternativës në Gjakovë, Gurakuq Dobruna –Kuqi. Këtë lajm e ka bërë të ditur Dega…

Në përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit synohet që partitë shqiptare në Maqedoni të ulen në një tryezë

Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali…
error: