Një përgjigje ndryshe nga Allegri në lidhje me dyshen Ronaldo – Messi

Ish-trajneri i Juventusit dhe Milanit ka thyer heshtjen e tij gjatë një interviste të gjatë për “Sky Sport Italia”. Në…

Allegri i gatshëm të marr drejtimin e skuadrës nga Serie-A

Corriere di Roma raporton se Massimiliano Allegri mund të jetë i interesuar të marrë drejtimin e Romës. E ardhmja e…

Gjiganti italian pran shkarkimit të trajnerit, Allegri dhe Sarri janë alternativat

Roma thuhet se po shikon alternativa për Paulo Fonsecan, me Max Allegrin dhe Maurizio Sarrin të përmendur si shënjestra të…

Pochettino erdhi si zgjedhje e dytë e PSG-së, u refuzua nga trajneri i njohur

Massimiliano Allegri thuhet se ishte zgjedhja e parë e Paris Saint-Germain, por gjigandët francezë u desh të kërkonin dikë tjetër…

Jo vetëm Pochettino, edhe këta dy trajner mund ta marrin drejtimin e PSG-së

Thomas Tuchel është shkarkuar nga Paris Saint-Germain dhe Mauricio Pochettino është përmendur si pasardhësi i tij, por raportet pretendojnë se…

Zhvillime të reja te Arsenali, Arteta pritet të zëvendësohet nga trajneri shumë i njohur

Raportet në Angli po spekulojnë se Arsenali mund të shkarkojë Mikel Artetan për të sjellë në krye të skuadrës Massimiliano…

Top skuadra evropiane e kërkon Allegrin si trajner

Paris -Saint – Germain po e studion mundësinë e angazhimit të Maximiliano Allegrit si trajner për ta zëvendësuar Thomas Tuchel-in,…

Allegri merr ofertë nga gjiganti italian

Presidenti i Lazios Claudio Lotito po e konsidero mundësinë që Maximiliano Allegri të rikthehet në punën e trajnerit te Lazio,…

Allegri shumë afër PSG-së

Massimiliano Allegri është më afër Paris Saint-Germain-it. Ky është lajmi që vjen nga Franca, sipas të cilit drejtori sportiv Leonardo…

Allegri: Do rikthehem në shtator, nuk jam në bisedime me PSG

Massimiliano Allegri e ka pranuar se do rikthehet në shtator, por ka refuzuar ndonjë lidhje me PSG. Ish-trajneri i Milanit…