Vjen Allegri dhe e vendos menjëherë fatin e Chiellinit

Me kthimin e Max Allegrit, Juventus tani pritet t’i ofrojë Giorgio Chiellinit një kontratë të re, megjithëse me një ulje…

​Javën e ardhshme pritet shkarkimi i Zidane, ja emri që do ta zëvendësojë

Real Madridi thuhet se do të konfirmojë largimin e Zinedine Zidane javën e ardhshme, me Max Allegrin të pwrmendur si…

​Allegri i gatshëm të pranojë ofertën e gjigantit italian

“RAI Sport” dhe “Radio Kiss Kiss” raportojnë se Maximiliano Allegri është i gatshëm të pranojë ofertën e Napolit, por vetëm…

​Vijnë lajme të reja, Real Madridi po bëhet me trajner të ri

Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri thuhet se u takua me drejtuesit e Real Madridit dhe dëshiron të pasojë Zinedine Zidanin…

​Lëvizje e madhe trajnerësh, Reali e Juventusi me fytyra të reja në sezonin e ri

Thashethemet që e lidhin francezin Zinedine Zidane me Juventusin vazhdojnë të intensifikohen ndërsa trajneri i Real Madridit thuhet se i…

​Allegri ndodhet në Torino, pritet të rikthehet si trajner i Juventusit

Massimiliano Allegri ishte dje në Torino, dhe sipas “La Gazzetta dello Sport”, kjo i shton edhe më shumë spekulimet se…

Dy alternativat e Milanit për ta zëvendësuar Piolin si trajner

Sipas raporteve nga shumë media në Itali, Milani mund ta shkarkojë trajnerin Andrea Pioli nëse kjo skuadër nuk siguron njërën…

Trajneri italian mund ta marrë drejtimin e Bayernit

Lidhjet e Max Allegrit me Bayern Munich po rriten në mënyrë të konsiderueshme pasi Hansi Flick njoftoi se kërkoi të…

​Pirlo përgjigjet në lidhje me takimin ndërmjet Agnellit dhe Allegrit

Trajneri i Juventusit Andrea Pirlo thotë që presidenti Andrea Agnelli i tregoi atij në lidhje me takimin që mbajti me…

Agnelli zhvillon takimin e parë me zëvendësuesin potencial të Andrea Pirlos

Juventusi thuhet se është i vendosur të vazhdojë punën me trajnerin Andrea Pirlo, por “Tuttosport” raporton se tashmë ka kontakte…