​Allegri shpjegon detajet taktike se si arriti ta ndal me barazim Interin

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri, ka folur për vendimet e tij taktike në barazimin 1-1 me Interin, duke e parë…

​Allegri thumbon Chelsean: Respekt për kampionët por Szczesny nuk pati nevojë të reagonte sonte

Trajneri Maximiliano Allegri e ka krahasuar Juventusin me marinarë në dete të stuhishme dhe ka shpjeguar vendimet e tij taktike…

Dybala dhe Morata mungojnë ndaj Chelseat, reagon Allegri

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri nuk duket të jetë shumë i shqetësuar për dëmtimet e Paulo Dybalas dhe Alvaro Moratas…

​Allegri: Ja ku gabova në ndeshjen me Milanin

Trajneri i Juventusit Maximiliano Allegri ka marr përgjegjësinë për barazimin 1-1 ndaj Milanit edhe pse ata ishin në epërsi që…

​Del Piero: Allegri nuk mund të bëjë mrekulli, mos e fajësoni

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri nuk mund të fajësohet për fillimin e dobët të ekipit në sezonin 2021/22 dhe dështimin…

​Vjen reagimi i Allegrit pas formës katastrofale të Juventusit

Juventusi ka pasur një fillim katastrofik të sezonit të ri në Serie-A duke fituar vetëm një pikë nga tri ndeshje,…

Chiellini-Allegrit: Ky nuk është ekip

Kapiteni i Juventusit Giorgio Chiellini i ka dhënë një mesazh shqetësues trajnerit Massimiliano gjatë humbjes katastrofike 1-0 ndaj Empolit të…

Allegri: Ta harrojmë Ronaldon

Një barazim me Udinesen dhe një humbje me Empolin. Kjo është nisja e dobët e Juventusit në edicionin e ri…

Ndeshja e parë pa Ronaldon, Allegri luan me këtë rreshtim ndaj Empolit, formacionet zyrtare

Pasi e nisi me barazim ndaj Udinezes ndeshjen e parë të sezonit të Serie-A, Juventusi do t’i kërkojë tri pikët…

Këto janë tri vendimet e para të Allegrit te Juventusi

Massimiliano Allegri ka marrë vendimet e tij të para në Juventus pasi i rikthyer edhe zyrtarisht si trajner në “Allianz…