Allegri e konfirmon, Juventusi dëshiron ta largojë mesfushorin uellsian

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri e ka konfirmuar që mesfushori Aaron Ramsey do të largohet nga klubi javën e ardhshme,…

Allegri paralajmëron Interin para finales së Superkupës

Trajneri i Juventusit Maximiliano Allegri ka folur para finales së Superkupës së Italisë kundër Interi që zhvillohet të mërkurën me…

Vonohet në stërvitje, Allegri largon nga skuadra yllin brazilian

Mesfushori brazilian Arthur nuk do të paraqitet për gjigandin italian Juventus në ndeshjen kundër Venezias. Arthur arriti me vonesë në…

Allegri dhe Morata fjalosen ashpër gjatë ndeshjes Juventus-Genoa

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri dhe sulmuesi Alvaro Morata u përfshinë në një debat të ashpër gjatë ndeshjes të së…

Allegri injoron Ronaldon: “Messi meritor për Topin e Artë”

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ka injoruar yllin portugez Cristiano Ronaldo, duke thënë që Lionel Messi teknikisht është lojtari më…

Allegri e pranon, kohëra të vështira për Juventusin

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri e ka pranuar që ky sezon nuk ka qenë i lehtë për skuadrën e tij,…

​Capello: I thash Allegrit refuzoje Juventusin

Fabio Capello ka zbuluar se ai i sugjeroi Massimiliano Allegrit që ta refuzojë rikthimin te Juventusi. “Zonja e Vjetër” ka…

​Allegri : Juventusi është në nivel të njëjtë me Hellas Veronën

Max Allegri ka thënë se Juventusi duhet të pranojë realitetin se ata aktualisht nuk janë më të mirë se Verona…

​Nedved flet për situatën e Allegrit në Juventus pas humbjes nga Verona

Zëvendëspresidenti i Juventusit, Pavel Nedved është ndalur të flas për situatën e trajnerit Maximiliano Allegri, skuadra e të cilit ka…

Allegri i frustruar, paralajmëron lojtarët e tij pas humbjes nga Sassuolo

Massimiliano Allegri beson se Juventusi ishte shumë skuadër e dobët ndaj Sassuolos dhe ka paralajmëruar lojtarët e tij që të…