Publikohet video e “përplasjes” mes Allegrit dhe zyrtarit të Interit

Javën e kaluar Interi dhe Juventusit u ballafaquan në stadiumin “Olimpico” në finalen e Kupës së Italisë të cilën “Neroazzurrët”…

Allegri: Thjeshtë e përgëzoj Interin, ja pse ndodhi incidenti jashtë vijave të fushës

Trajneri i Juventusit, Maximiliano Allegri, ka zbuluar se dikush nga pankina e Interit e ka goditur për të ndezur sherrin…

Allegri me disa dyshime para finales së Kupës së Italisë kundër Interit

Massimiliano Allegri ka disa dyshime 48 orë përpara finales së Kupës së Italisë kundër Interit, përkatësisht në lidhje me mesfushën…

Juventus, raportohet për përplasje ndërmjet Allegrit dhe Pavel Nedved

Rezultatet jo të mira, sidomos humbja nga Interi si dhe zëvendësimi i shpeshtë i Paulo Dybalas raportohet se janë arsyet…

Allegri tregon dashurinë për Juventusin: Kam refuzuar dy herë Real Madridin

Trajneri italian Massimiliano Allegri ka treguar se kishte nënshkruar një marrëveshje që të merrte drejtimin e Real Madridit para se…

Rriten apetitet e Juventusit, Allegri flet për objektivat dhe luftën për titull

Suksesi ndaj Salernitanës ka një vlerë për Juventusin që shkon përtej tre pikëve të fituara në fushë. Për këtë është…

​Eliminimi i Juventusit, reagon Allegri

Max Allegri këmbëngul se ai nuk do të kishte ndryshuar qasjen e Juventusit dhe beson se skuadra e tij luajti…

LK/ Chelsea në çerekfinale, eliminohet Juventusi

Janë mësuar edhe dy skuadrat e fundit që e kanë kompletuar fazën çerekfinale të këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.…

Allegri tregon objektivat e Juventusit për këtë sezon

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ka paralajmëruar skuadrën e tij që një moment mund të ndryshoj çdo gjë, ku kanë…

Allegri pranon realitetin, largon Juventusin nga lufta për “Scudetto”

Trajneri Massimiliano Allegri ka insistuar që aktualisht është e pamundur që Juventusi t’i rikthehet garës për titullin e Scudettos, para…