​Ahmeti: Sulmi në veri, sulm ndaj paqes dhe sigurisë në gjithë rajonin

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka thënë se sulmi vrastar ndaj shtetit të Kosovës dhe policisë së…

Ahmeti takon Hahn: Ta vazhdojmë rrugën drejt BE

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në takim me Komisionerin evropian për Buxhet dhe Administratë, Johannes Hahn kanë…

​Ahmeti takoi Begajn: E ardhmja e Shkupit dhe Tiranës është në BE

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në Shkup ka takuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj,…

Ahmeti me bashkëpunëtorë në Gjakovë, nuk shoqërohet nga asnjë zyrtarë institucional nga Kosova

Ka përfunduar vizita e delegacionit të lartë të politikanëve shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, në krye me liderin e Bashkimit…

Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë viziton fabrikën “Comodita” në Gjakovë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, me bashkëpunëtorë viziton fabrikën “Comodita” në Gjakovë. Ahmeti i shoqëruar nga…

Liburn Aliu takon Ali Ahmetin, flasin për rrugën Prizren-Tetovë

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Liburn Aliu të mërkurën ka qëndruar në Maqedoni të Veriut, ku është takuar me zëvendëskryeministrin…

Ahmeti: Ministrat e BDI-së do të japin dorëheqje

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka njoftuar se ministrat dhe funksionarët qeveritarë nga radhët e BDI-së, japin…

Kurti takon Ahmetin, diskutojnë për zhvillimet në veri të vendit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po merr pjesë në Forumin e Prespës në Strugë të Maqedonisë se Veriut. Në komunikatën…

Ahmeti pas rrëmbimit të policëve: Pala serbe t’i ndalojë provokimet

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, e ka dënuar rrëmbimin e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga forcat…