​“Çfarë të bëjmë atje?!”, Rama vë në dyshim pjesëmarrjen në Samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama diskutoi sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski…

​Agjenda e samitit “Ballkani i Hapur”

Liderët e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi, dhe Serbisë do të qëndrojnë edhe sot në Ohër në kuadër…

​Agjenda e takimit të Ohrit, liderët rajonalë mbërrijnë sot për “Ballkanin e Hapur”

Liderët e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot e nesër në Ohër në kuadër të nismës…

Nuk ka durim në BE: Serbia duhet t’ia vendosë sanksionet Rusisë

Dy mesazhe të pakëndshme ka marrë presidenti serb, Aleksandër Vuçiq në Bruksel nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për…

​Vuçiq: Kosova aplikon nesër për anëtarësim në Këshill të Evropës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Kosova nesër do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Këto…

​Kamberi: Vuçiqi dhe Daçiqi nuk duan integrim të shqiptarëve në institucione

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi ka deklaruar se Komisioni Republikan Zgjedhor ka vendosur që të përsëriten zgjedhjet…

Kurti: Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga Putini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga…

​Kurti pas darkës: Agresioni rus në Ukrainë shtoi mosmarrëveshjet tona

Kryeministri Albin Kurti, përmes një postimi në Twitter, reagoi pas darkës joformale me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq dhe emisarin e…

​Lajçak publikon foto nga darka: Diskutim rreth dialogut

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka publikuar një foto nga darka joformale me kryeministrin Albin Kurti dhe…

​Kurti në darkë joformale me Vuçiqin dhe Lajçakun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është në një darkë joformale me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe përfaqësuesin e Bashkimit…