Haradinaj-Stublla: Nuk ka kërkesë për vizitën e Vuqiçit në Kosovë

Gjatë ditës është raportuar se të enjten, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuqiçi do të shkoj tek Liqeni Ujmanit. Por në…

Hoxhaj: Si Lukashenko që ka nostalgji për Bashkimin Sovjetik, Vuçiq ka për Millosheviqin dhe Jugosllavinë

Ish-ministri i jashtëm Enver Hoxhaj, përmes një opinioni të publikuar në gazetën prestigjioze austriake “Der Standard”, ka shkruar për ngjarjet…

Takimi virtual Hoti-Vuçiq, nesër në ora 10:00

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër…

Hoti dhe Vuçiq sot në Samitin virtual të Parisit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të zhvillojnë sot një “samit virtual”, që do…

​Von Cramon akuzon Vuçiqin: Për të më i rëndësishëm pushteti se shëndeti i njerëzve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka akuzuar presidentin serb, Aleksandër Vuçiq se ka gënjyer rreth rasteve…