Vuçiq: Do të hetohet nëse ka akuza serioze ndaj Veselinoviq e Radojçiq

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi bosët e krimit në veri Milan Radojçiq e Zvonko Vesellinoviq janë vënë…

“Vijesti” i Podgoricës: Vuçiq “ofroi kokën e Dodikut” përmes Grenellit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, përmes lobuesit Richard Grenell ofroi ndihmën për rënien politike të anëtarit serb të Presidencës së…

Eurodeputetët dënojnë Vuçiqin për mbajtjen e muralit për Mlladiq: Një shuplakë e re nga Evropa

Në një deklaratë të përbashkët, deputetët e Parlamentit Evropian dënuan autoritetet në Serbi dhe presidentin Aleksandar Vuçiq, duke thënë se…

Vuçiq komenton largimin e Komshiqit nga intervista pasi gazetari serb mohoi gjenocidin në Srebrenicë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar sot lëvizjen e Zhelko Komshiqit, kryetarit të Presidencës së BeH-së, kur ka ndërprerë…

Vuçiq për letrën e kongresistëve amerikanë: Vendimin përfundimtar do ta marrin qytetarët e Serbisë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar pas letrës së kongresistëve amerikanë drejtuar presidentit Joe Biden ku i kërkohet që…

Vuçiqi akuzon NATO-n për plagosjen e Sofronijeviqit dhe vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një emision televiziv ka akuzuar NATO-n për “plagosjen e serbit Sofronijeviq”, përkatësisht edhe vrasjen…

Vuçiq për marrëveshjen në Bruksel: Arritëm një lloj zgjidhjeje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka folur sot rreth marrëveshjes së arritur në Bruksel për de-eskalimin e situatës në veri.…

Tensionet në veri, Vuçiq: Besoj se nuk jemi larg zgjidhjes së problemit

 Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është plotësisht e përkushtuar në zbatimin e marrëveshjeve të nënshkruara deri më…

Vuçiq zbulon pjesë të bisedës me ambasadorët e QUINT-it

Një takim tjetër i ambasadorëve të vendeve të QUINT-it me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u mbajt në Beograd. Pas…

Vuçiq: Paqja është e nevojshme, presim reagimin e NATO-s

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar sonte serish tensionet në veri të Kosovës pas vendosjes së masave reciproke për…