Vuçiç: Diaspora shqiptare, një problem serioz për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë të ashtuquajturën si “letra e shqiptarëve për presidentin Donald…

Ndarja e Kosovës është strategji e Vuçiqit

Ndarja e Kosovës është e vetmja mundësi që Beogradi e ka mbajtur në tryezë për më shumë se tre dekada,…

Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin

Rrjeti social Twitter raportoi se ekipet e tij të autenticitetit kanë mbyllur 8.558 llogari, për të cilat ata thanë se…

Vuçiq tregon nëse është arritur marrëveshja Kosovë-Serbi

Duke folur pas një vizite në Uashington, presidenti i Serbisë tha që lajmet se marrëveshja Beograd-Prishtinë ishte arritur, ishin të…

Vuçiq flet për takimin me Thaçin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se takimi i tij në Uashington me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ishte një takim…

Vuçiq: Priten tërheqje të reja të njohjes së Kosovës, SHBA nuk kërkon lëshime

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë në Uashington se vendi i tij do të pezullonte veprimet diplomatike për të…

Vuçiq: Pa heqjen e plotë të taksës nuk ka vazhdim të dialogut

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq këmbëngulë në heqjen e tërësishme të taksës nga ana e Qeverisë Kurti. Ai thotë se…

Mediat serbe spekulojnë për një takim të mundshëm Thaçi-Vuçiq

Nesër në Uashington mund të ketë një takim ndërmjet presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe homologut të tij nga Kosova Hashim…

Nëse jo Kinën e Turqinë, Putini e mashtron Serbinë

Buja e madhe serbe se po furnizohet me sistemin “Pancir S1” nga Rusia, si duket edhe kësaj radhe është një…

Vuçiq tregon nëse kishte tensione në takimin ku ishte edhe Thaçi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sonte, pas darkës joformale të liderëve të Ballkanit Perëndimor me liderët evropianë në Bruksel,…