Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se vendi i tij është i gatshëm të negociojë me Kosovën, pa një…

AFP: Pandemia, një përfitim i papritur për Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, doli nga kriza e koronës më i fortë se kurrë, në prag të zgjedhjeve parlamentare…

Vuçiq: Do të ketë presione për shkak të Kosovës

Presidenti Aleksandar Vuçiq deklaroi se pret presion të madh mbi çështjen e zgjidhjes së problemit të Kosovës dhe se është…

Vuçiq: Pas pandemisë Serbia do të merret me çështje të vështira një ndër to është Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me çështje të vështira, pas virusit të koronës, dhe Kosova…

Vuçiç: Diaspora shqiptare, një problem serioz për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë të ashtuquajturën si “letra e shqiptarëve për presidentin Donald…

Ndarja e Kosovës është strategji e Vuçiqit

Ndarja e Kosovës është e vetmja mundësi që Beogradi e ka mbajtur në tryezë për më shumë se tre dekada,…

Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin

Rrjeti social Twitter raportoi se ekipet e tij të autenticitetit kanë mbyllur 8.558 llogari, për të cilat ata thanë se…

Vuçiq tregon nëse është arritur marrëveshja Kosovë-Serbi

Duke folur pas një vizite në Uashington, presidenti i Serbisë tha që lajmet se marrëveshja Beograd-Prishtinë ishte arritur, ishin të…

Vuçiq flet për takimin me Thaçin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha se takimi i tij në Uashington me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ishte një takim…

Vuçiq: Priten tërheqje të reja të njohjes së Kosovës, SHBA nuk kërkon lëshime

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë në Uashington se vendi i tij do të pezullonte veprimet diplomatike për të…