Vuçiq: Këto janë periudhat më të vështira që nga njohja e Kosovës

Në Presidencën e Serbisë, pas takimit, Aleksandar Vuçiq dhe kreu i diplomacisë ruse Sergej Lavrov kanë folur për media dhe…

Vuçiq: Kam turp të flas për njohjen e Kosovës në prag të Vidovdanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mohoi pretendimet se Serbia do të njohë pavarësinë e Kosovës në prag të Ditës së…

Rada Trajkoviq: Serbia si tavolinë suedeze, Vuçiq është një kamerier që merr bakshish

Politikania serbe Rada Trajkoviq tha se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk është një negociator i mirë, por e paraqiti…

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se vendi i tij është i gatshëm të negociojë me Kosovën, pa një…

AFP: Pandemia, një përfitim i papritur për Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, doli nga kriza e koronës më i fortë se kurrë, në prag të zgjedhjeve parlamentare…

Vuçiq: Do të ketë presione për shkak të Kosovës

Presidenti Aleksandar Vuçiq deklaroi se pret presion të madh mbi çështjen e zgjidhjes së problemit të Kosovës dhe se është…

Vuçiq: Pas pandemisë Serbia do të merret me çështje të vështira një ndër to është Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me çështje të vështira, pas virusit të koronës, dhe Kosova…

Vuçiç: Diaspora shqiptare, një problem serioz për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë të ashtuquajturën si “letra e shqiptarëve për presidentin Donald…

Ndarja e Kosovës është strategji e Vuçiqit

Ndarja e Kosovës është e vetmja mundësi që Beogradi e ka mbajtur në tryezë për më shumë se tre dekada,…

Twitter mbyll 8.558 llogari që promovonin Vuçiqin

Rrjeti social Twitter raportoi se ekipet e tij të autenticitetit kanë mbyllur 8.558 llogari, për të cilat ata thanë se…