Takimi në Uashington do të mbahet më 4 shtator

Takimi ndërmjet liderëve të Kosovës dhe Serbisë në Uashington, do të mbahet me 4 shtator. Lajmin e ka konfirmuar për…

Selimi: Takimi në Uashington mund të shtyhet për 4 shtator

Ende nuk ka një datë të saktë për takimin e Uashingtonit. Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i cili po qëndron…

Përkundër dy takimeve në shtator, pritjet nga dialogu janë modeste

Dy takime të njëpasnjëshme ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të ndodhin në muajin shtator.…

Hoxhaj: Vuçiq ka dërguar mercenarë serbë në Bjellorusi, BE të jetë e kujdesshme ndaj lojërave të ndyta të tij

Ish-ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj, ka thënë se Bashkimi Europian duhet të ketë kujdes nga lojërat që Serbia po i…

Vuçiq konfirmon takimin në Uashington: Nuk mund ta refuzojmë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, konfirmoi se më 2 shtator do të jetë në Uashington për t’u takuar me udhëheqësit…

Hoti përballet sot me Vuçiqin në Samitin virtual të Ballkanit Perëndimor

Këshilli Atlantik do të mbajë sot një samit virtual me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit pjesëmarrës…

“Vrisni një serb e ne do të vrasim 100 myslimanë”, Kurti kujton deklaratën famëkeqe të Vuçiqit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpërndarë fjalimin famëkeq të presidentit aktual të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili më…

​Takimi Hoti-Vuçiq në ora 16:00

Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të…

Hoti takohet nesër me Vuçiqin në Bruksel

Vazhdimi i dialogut në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është paraparë të…

Vuçiq për Kosovën: Përpiqem të nxjerrë më të mirën që mundem dhe të humbasim sa më pak

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, paralajmëroi sot se vendi i tij do të përballet me një luftë të vështirë për…