Vuçiq flet për poshtërimin e tij në Uashington

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka pranuar poshtërimin që iu bë në SHBA. Ai është parë të ketë qëndruar ulur…

Vuçiq: Temat më të rëndësishme dhe më të vështira po vijnë në tavolinë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ndodhet në Bruksel, ku u takua me përfaqësues të lartë të BE-së dhe anëtarët e delegacionit…

Vuçiq: Nuk do të ketë më taksa

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq nënshkruan sot një marrëveshje me presidentin e SHBA-së Donald Trump…

Konfirmohet pjesëmarrja e Donald Trump në takimin Kosovë-Serbi në Uashington

Në takimin e sotëm në Uashigton që do të mbahet mes Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë,…

Në Shtëpinë e Bardhë, Kosova e Serbia sot nënshkruajnë dokumente

Delegacioni i Kosovës dhe Serbisë vazhdojnë edhe sot takimin në Uashington. Nga Shtëpia e Bardhë është thënë se kryeministri i…

Vuçiq: Është e mundshme marrëveshja për çështje të rëndësishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot, në prag të vizitës në Uashington, se ai beson se do të jetë…

Vuçiq: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sonte se deklaratat e fundit të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hotit tregojnë se Prishtina…

Vuçiq: Serbia në situatë të vështirë në lidhje me Kosovën

Presidenti Aleksandar Vuçiq deklaroi sot se Serbia është në një situatë të vështirë në lidhje me Kosovën dhe mendon se…

Vuçiq flet për takimin në Uashington: Mundësia e pranisë së Trump, flet për disa ide të tjera

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk e di se cila do të jetë agjenda e takimit të…

Kërkohet unitet politik e bashkëpunim institucional para takimit në Uashington

Kur kanë mbetur pak më shumë se një javë deri te takimi që pritet të zhvillohet në Uashington në mes…