Vuçiq: Gjithçka e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë – mbetet

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur sot rreth marrëveshjes së Uashingtonit dhe diskutimeve me Vladimir Putin pas nënshkrimit të…

Vuçiqi e pranon se shërbimet ruse e vëzhgojnë atë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka thënë mbrëmë në një televizion në Beograd se shërbimet ruse të inteligjencës veprojnë në…

Media serbe e quan provokim deklaratën e Ramës se ”Serbia e humbi luftën”

​Media serbe e kanë cilësuar si “provokim”, qëndrimin e kryeministrit Edi Rama, i cili tha dje se “Vuçiç nuk ka…

Quni i reagon Vuçiqit: Mos e harroni ferrin e Koshares

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka reaguar ndaj kërcënimeve për luftë të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Quni përmes një…

Shala: Kërcënimi i Vuçiqit mesash i qartë për faktorin e brendshëm politik të Kosovës

Deklarata kërcënuese dhe mjaftë serioze kanë ardhur sot nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ky i fundit, po paralajmëron se…

Haradinaj-Stublla: Aleksandar Vuçiq – ‘këlysh i Rusisë’

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla, e ka quajtur presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq “këlysh” të Rusisë, pasi ky i…

​Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia me memorandum në luftën kundër COVID-19

Sot do të mbahet konferenca e “Mini-Shengenit”. Në këtë konferencë pritet të nënshkruhet një memorandum mirëkuptimi dhe bashkëpunimi midis Shqipërisë,…

Asociacioni, Vuçiq: Dreqi gjithmonë fshihet në detaje

Qeveria e Serbisë mbajti sot një sesion të veçantë tematik kushtuar Kosovës. Presidenti Aleksandar Vuçiq informoi kabinetin qeveritar mbi rrjedhën…

“Aleksandar Vuçiqi akuzohet publikisht për vrasjen e Oliver Ivanoviqit”

Politologu dhe veprimtari i çështjes kombëtare, Bardhyl Mahmuti ka shpërndarë një pjesë të deklaratës së ish-liderit të qytetarëve të lirë…

Vuçiq: Unë nuk do të reagoj më ndaj ‘tregimeve’ për njohje reciproke

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se Beogradi dhe Prishtina do të diskutojnë për një zgjidhje kompromisi, por shtoi…