Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Thiago Alcantara është një nga tre lojtarët që duket se janë të gatshëm të kthehen për Liverpooln pasi Jurgen Klopp…

Thiago Alcantara pranon ofertën e Liverpoolit – ja detajet

Mesfushori i Bayern Munichut, Thiago Alcantara ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij aktuale me Bavarezët, por…

Klopp flet rreth mundësisë së transferimit të Alcantarës tek Liverpool

Mediat angleze raportuan se Thiago Alcantara është shumë pranë transferimit tek kampioni i Premier League, Liverpool. Mesfushori nga ana e…

Liverpool shumë afër Thiago Alcantarës

Spanjolli pritet të jetë transferimi i parë i “The Reds” gjatë afatit kalimtar të verës. Sipas asaj që raporton Sport,…

Alcantara do ti qëndroj besnik Bayernit

Thiago Alcantara mund ta përfundoj karrierën tek Bayern Munchen. Të paktën, sipas presidentit Hainer është diçka e mundur dhe as…