Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Asociacioni të largohet nga tavolina e dialogut, do të hasë në rezistencë jetësimi i tij

Takimi i nesërm në Bruksel ka ngjallë diskutime të ashpra në Kosovë. Mundësia e riaktualizimit të themelimit të Asociacionit të…

Haxhiu i reagon Mustafës: “Zajednica” është edhe synim edhe kërkesë e Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje dhe lideri i LDK-së Isa Mustafa kanë vazhduar këtë të shtunë polemikat rreth Asociacionit mtë Komunave Serbe. Fillimisht…

Haxhiu: Vetëvendosje nuk do ta zbatojë asnjë marrëveshje të Hotit

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se secila marrëveshje që do të nënshkruhet nga kryeministri Avdullah…

Haxhiu: Serbia të njeh kur t’ia japësh Zajednicën dhe resurset e Kosovës

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur në Uashington nga ana e delegacionit të…

Haxhiu: As Albin Kurti as Vetëvendosje nuk janë anti-amerikanë

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, thotë se as Albin Kurti e as Vetëvendosje nuk janë anti-amerikanë. Ajo ka…

Serbia me dalje në Adriatik, Haxhiu: Kur e tha Reka kërkuan që të shkarkohet

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, u shpreh se kur kishte deklaruar ish-ministri i Integrimeve Evropiane në Qeverinë…

Haxhiu: Hoti dhe delegacioni i paligjshëm ia sollën Kosovës dëmet e radhës

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka deklaruar se derisa e kanë quajtur “Marrëveshje historike për njohje”, hoqën dorë nga…

Vetëvendosje kërkon llogari nga Thaçi për faljen e dëshmitarit në rastin Dehari

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për medie, me ç’rast ka shprehur shqetësimet e saj për mos zbardhjen e rastit…

Haxhiu për mocionin: Sfida më e madhe tani është mbledhja e 9 votave

Lëvizja Vetëvendosje ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për mocion mosbesimi ndaj qeverisë Hoti. Shkak sipas kreut të grupit parlamentar të…

​Haxhiu: S’ka dialog me Serbinë pa zgjedhje demokratike paraprakisht

Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se rrëzimi i qeverisë Kurti dhe përmbysja e…
error: