Kurti dhe Haxhiu pjesë e listës së VV-së për deputetë

Pavarësisht aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të futë në garë për deputet, kryetarin Albin Kurti. Ky…

VV: Kurti e Haxhiu do të jenë pjesë e listës së garës zgjedhore

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu, ka thënë se Albin Kurti dhe Albulena Haxhiu do të marrin pjesë në zgjedhjet…

Haxhiu: Më 14 shkurt, fitorja e madhe e Vetëvendosjes, qytetarët e kanë ndarë mendjen

Albulena Haxhiu thotë se është e pashmangshme fitorja e Vetëvendosjes në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14…

Haxhiu: Listës së LVV-së në zgjedhje do t’i prijë Albin Kurti

Në Lëvizjen Vetëvendosje besojnë se Albin Kurti do të ketë të drejtë të garojë për deputet në zgjedhjet e jashtëzakonshme…

Haxhiu: Unë dhe Glauku nuk kemi kundërshtuar njëri-tjetrin, kemi thënë të njëjtën gjë për koalicionin me PDK-në

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu thotë se ajo dhe Glauk Konjufca nuk kanë kundërshtuar njëri-tjetrin rreth koalicionit me…

Haxhiu: Hoti po e shkatërron secilën nismë të mirë të Qeverisë Kurti

Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu ka deklaruar se pazaret për rrëzimin e Qeverisë së Albin…

VV-ja kërkon nga institucionet e drejtësisë trajtim të duhur e të pandikuar të rastit Dehari

Lëvizja Vetëvendosje me rastin e 4-vjetorit të vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, ka mbajtur një konferencë për media, ku ka…

Haxhiu për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit: Dihet qëndrimi i VV-së

Lëvizja Vetëvendosje me rastin e 4-vjetorit të vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, ka mbajtur një konferencë për media. Por në…

​Shuarja e Task-Forcës Antikorrupsion, Haxhiu e quan veprim hakmarrës por Hoti e arsyeton

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka konsideruar shuarjen e Task-Forcës Antikorrupsion nga ana e Qeverisë së Kosovës si veprim…

Haxhiu kërkon që të tërhiqet aktakuza ndaj aktivistëve të LVV-së për sulmin në Kuvend

Derisa në Departamentin e Krimeve të Rënda po mbahej seanca gjyqësore ndaj aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët akuzohen për…
error: