Albulena Balaj-Halimaj pret 50 mijë vota për Nismën Socialdemokrate

Zëvendëskryeministrja në detyrë e Kosovës nga radhët e Nisma Socialdemokrate Albulena Balaj-Halimaj është shprehur optimiste se kjo parti në zgjedhjet…

Balaj-Halimaj: Specialja të nxjerrë para drejtësisë ata që kryen gjenocid ndaj civilëve shqiptarë

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj-Halimaj tha se një prej angazhimeve të ekuativit është që gjenocidi në Kosovë të njihet në…

​Balaj-Halimaj zotohet se Qeveria do të jetë në krah të bizneseve dhe qytetarëve në këtë kohë të vështirë

Zëvëndëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj-Halimaj, ka reaguar pas miratimit të Ligjit për Rimëkëmbjë Ekonomike. Balaj-Halimaj ka shkruar se tani institucionet…

Balaj-Halimaj: Qeveria së shpejti do të funksionalizojë zyrën për mbështetje të qytetarëve të Luginës

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj ka takuar kryetarin e Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar shqiptare në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi,…

Zv.kryeministrja nga Krusha: Specialja të nxjerr para drejtësisë ata që kanë kryer krime mbi popullsinë shqiptare

Zv.kryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj-Halimaj ka vizituar sot Krushën e Madhe dhe Krushën e Vogël ku ka biseduar mee familjarët…

Balaj-Halimaj: S’ka marrëveshje finale me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj pasditen e së premtes ka vizituar shoqatën “Thirrjet e Nënave” në Gjakovë. Prej aty, ajo ka thënë…

Zëvendëskryeministrja që organizoi mbledhjen, numëron “të mirat” e nënshkrimit të marrëveshjeve

Zv-kryeministrja e Kosovës Albulena Balaj-Halimaj, e cila ka qenë e ngarkuar me organizimin e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive…

Balaj-Halimaj-qumështarëve: Po bëjmë të pamundurën për t’ju ndihmuar

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj ka deklaruar se Qeveria e Kosovës i kupton shqetësimet e fermerëve dhe prodhuesve të qumështit dhe po…