​Suedia fituese e “Eurovision 2023”

Suedia është shpallur fituese e “Eurovision 2023”, e përfaqësuar nga Looren, pasi mori më së shumti vota, 583 në total.…

Albina Kelmendi sjell emocion edhe në finalen e Eurovision 2023

Përfaqësuesja e Shqipërisë ka përfunduar së kënduar me një përformancë të mrekullueshme në mes emocionesh dhe mbështetje nga të pranishmit…

“Duje” në finalen e Eurovizion, Albina Kelmendi: Krenare për shqiptarët

Kënga “Duje” elektrizoi dje skenën e madhe të Liverpul, ndërsa Albina Kelmendi dhe familja e saj përcollën emocione drithëruese, duke…

Shqipëria në finalen e Eurovision 2023

​Me shumë entuziazëm dhe gëzim Albina dhe Familja Kelmendi çojnë Shqipërinë në finalen e madhe të Eurovision Song Contest 2023.…

​“Duje” ndez skenën e Eurovision 2023

Albina dhe Familja Kelmendi dhuruan shumë energji dhe adrenalinë me këngën e tyre “Duje” në gjuhën shqipe e cila ndezi…

​Publikohet klipi zyrtar i këngës “Duje”

Publikohet klipi zyrtar i këngës “Duje” e Albinës dhe familjes Kelmendi që do përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision Song Contest 2023.…

“Duje” e Albina Kelmendit, mes këngëve më të klikuara të janarit në Eurovision

Kënga “Duje” e Albina dhe Familjes Kelmendi është renditur mes këngëve më të klikuara të janarit në Eurovision. Performanca e…

Eurovision 2023, Albina Kelmendi performon në gjysmëfinalen e dytë

Shqipëria do të këndojë natën e dytë të gjysmëfinales së Eurovision 2023 që do të zhvillohet në Liverpool, ndërsa performanca…