Qeveria ende pa plan për investime, përfshirë edhe ato me vlera të vogla

Kosova vazhdon të mos jetë vend i përshtatshëm për qytetarët e këtij vendi, e sidomos për ata në diasporë, por…

Kurti: Tre kryetarët e komunave veriore nesër betohen në ndërtesa publike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti konfirmoi se nesër në ndërtesa publike do të mbahen seancat konstituive për betimin e kryetarëve…

​Strategjia për zhvillim, Kurti: Kosova qëndron krahas shteteve evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Kosova qëndron krahas shteteve partnere evropiane në përpilimin e zbatimit e strategjive…

Kurti: Sistemi gjyqësor e ai prokurorial duhet të zhvishen nga ndikimet politike

Kryeministri Albin Kurti gjatë lansimit të Strategjisë Kundër Korrupsionit ka thënë se janë të obliguar të krijojnë një ambient ku…

Kurti: Jemi duke i përmbushur zotimet ndaj qytetarëve, përfshirë luftimin e korrupsionit

Kryeministri Albin Kurti gjatë lansimit të Strategjisë Kundër Korrupsionit, ka thënë se si qeveri janë duke i përmbushur zotimet dhe…

Kryeministri Kurti lanson Strategjinë Kundër Korrupsionit

Kryeministri Albin Kurti lanson Strategjinë Kundër Korrupsionit.

Hapet biblioteka e Adem Demaçit, Kurti: T’i lexojmë librat që ai lexoi

Në kuadër të Javës së Bibliotekës në Kosovë është hapur biblioteka e Adem Demaçit, ku  i biri i tij ka…

Murphy përmend Asociacionin: Normalizimi do të çojë te njohja e ndërsjellë

Senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters, kanë kërkuar që Serbia të mos e pengojë Kosovën në anëtarësim në organizata…

Kurti takoi senatorët amerikanë, u diskutua për dialogun me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti ka takuar senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters, me të cilët ka biseduar për zhvillimet e…