Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kurti reagon ndaj sulmit të gazetarit Visar Duriqi

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka reaguar pas sulmit ndaj gazetarit Visar Duriqi nga persona…

Kurti kundër hapjes së valëve të reja të privatizimit – janë në kundërshtim me vendimet e qeverisë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kërkuar nga Bordi i AKP-së që të mos hapë…

Kurti: Skemat e qeverisjes së mirë të VV-së do të zhdukin varfërinë ekstreme në Kosovë

Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka thënë se skemat e qeverisjes së mirë të Lëvizjes Vetëvendosje do të zhdukin varfërinë…

Sulmi ndaj djalit të Rashiq, Kurti: Krim banditesk – kriminelët të dalin para drejtësisë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka reaguar pas sulmit fizik ndaj djalit të ish-ministrit Nenad…

Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se qeveria e tij do të ketë votat e mjaftueshme…

Kurti bisedë me profesorin e Harvardit, shpalos objektivat për arsimin në Kosovë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë me Fernando M. Reimers, profesor në…

Ambasadori gjerman takon Kurtin, e uron për fitoren

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka takuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, të cilin e ka uruar…

Kurti paralajmërojnë krijimin e Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit edhe kandidati për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit, Albin Kurti ka paralajmëruar…

Serbia reagon ndaj deklaratës së Kurtit, Brnabiq: Dialogu me Beogradin nuk është prioritet për të

Deklaratat e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, njëherit edhe kandidati për kryeministër lidhur me vazhdimin e dialogut mes Prishtinës dhe…

Ambasadori Orlando takon Osmanin e Kurtin: Italia vazhdon mëbshtetjen për Kosovën

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka takuar sot ushtruesen e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani dhe kandidatin për…
error: