Mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë më 27 nëntor

Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, të dielën, më 27 nëntor 2022, në orën 10:00, në Kuvendin e Republikës…

Kurti udhëton për në Spanjë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë. Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit…

Pupovci: Dorëheqjen formale nuk e kam paraqitur ende, në MASHTI do të jem deri në fund të vitit

Zëvendësministri i Ministrisë së Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka folur pas lajmit se ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendësministrit, për…

​Krasniqi: Plani franko-gjerman ashtu siç është nuk duhet të pranohet nga askush

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se plani franko-gjerman, i tillë çfarë është sot, nuk duhet…

​Ambasada e Shqipërisë shënon 28 Nëntorin, Osmani: Sot jemi më afër se kurrë

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë të enjten ka organizuar pritjen për nder të festës së 28 Nëntorit. Aty, krerët e…

Kurti prezanton buxhetin për vitin 2023 para prishtinasve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar sot buxhetin për vitin 2023 para qytetarëve të Prishtinës. Ai prishtinasve iu tha…

Kurti: Marrëveshja për targa hap rrugën për bisedime intensive për normalizim të raporteve me Serbinë

Kryeministri Albin Kurti, sot ka deklaruar se marrëveshja e së mërkurës për targa hap rrugën për bisedime intensive për normalizimin…

Kurti për targat: Është një dakordim, por nuk është marrëveshje

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja e mbrëmshme për targat, është arritje e madhe meqë për herë të parë…

Kurti: Nuk kemi cenuar kurrfarë substance të vendit tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se me dakodim për targat nuk është cenuar kurrfarë substance e shtetit të…

Kryeministri Kurti prezanton buxhetin e vitit 2023 në Mitrovicë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Financave, Hekuran Murati, kanë prezantuar sot buxhetin për vitin 2023…