Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bashkimi me Shqipërinë, Kurti nga Lezha: Na ndalon Kushtetuta, por do të bashkëpunojmë

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka folur rreth organizimit të referendumit për bashkimin e Kosovës…

Grenell për Kurtin: Anti-amerikan, kundërshtoi edhe Clintonin, Bushin e Obamën

Ish i dërguari i posaçëm i presidentit Trump për dialogun Prishtinë-Beograd, Richard Grenell ka thënë se Administrata e Biden duhet…

Kurti tregon se si do të bashkëpunojë qeveria e re me opozitën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke folur për sjelljen e qeverisë së re karshi opozitës në Kuvendin e Kosovës,…

Lajçak: Dialogu është përgjegjësi e të gjithëve, marrëveshja brenda mandatit të Qeverisë Kurti 2

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është shfaqur optimist se dialogu me Serbinë do të përfundojë…

Kurti ia bën të qartë Lajçakut: Dialogu nuk do të jetë prioritet i parë dhe as i dytë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur serish qëndrimin e tij se procesi i dialogut me Serbinë do të…

Kurti ia bën të qartë Lajçakut: Dialogu vazhdon të jetë prioritet i katërt

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur serish qëndrimin e tij se procesi i dialogut me Serbinë do të…

Lajçak nuk prononcohet për media pas takimit me Kurtin

Ka përfunduar takimi mes përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti,…

Nis takimi Kurti-Lajçak

Ka nisur takimi i përfaqësuesit special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.…

​Premtimi i Kurtit për zhdukjen e varfërisë ekstreme, pak i besueshëm

Për zhdukjen e papunësisë, si një nga premtimet e fituesit të zgjedhjeve të 14 shkurtit, ka pak optimizëm. Albin Kurti…

Kurti bën homazhe të varri i Demaçit dhe Astrit Deharit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shoqëruar nga një delegacion i partisë së tij ka bërë homazhe te varri i…
error: