Kurti: Marrëveshja e Uashingtonit nuk ishte menduar të zbatohej

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë e sheh të pazbatueshme. Ai në një diskutim virtual…

Kurti diskuton me mjekët dhe stafin shëndetësor shqiptar nga Zvicra

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka mbajtur sot në Aargau të Zvicrës një bisedë tematike me mjekë dhe stafin…

Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e Amerikës

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, nuk e ka pritur mirë që ish-kryeministri Albin Kurti zgjodhi të marrë…

Kurti mbështet publikisht Joe Bidenin për President të ShBA-së

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbështetur publikisht kandidatin Joe Biden për President të ShBA-së. Përmes një video-mesazhi, ish-kryeministri…

Thaçi: Kurti ishte kundër UÇK-së, NATO-së dhe pavarësisë së vendit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka akuzuar rënd liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, duke e quajtur si person që…

Lajçak takohet me Kurtin

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin…

Lajçak sot takohet me Thaçin dhe liderët e partive politike

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbisë, Mirosllav Lajçak do të qëndrojë në Kosovë për një vizitë treditore…

Kurti i reagon Çanakut: S’ka paqe përderisa Serbia fsheh varret masive të shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka reaguar politikanit serb, Nenad Çanak, ndaj deklaratës dhënë së fundmi në lidhje…

VV-ja komenton raportin e progresit: Kosova, vendi i fundit sa i përket rrugëtimit drejt BE-së

Pas publikimit të raportit të BE-së për Kosovën, Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se Kosova mbetet vendi i fundit sa i përket…

PDK akuzon Kurtin e Hotit për thellim të krizës ekonomike: Do të jemi opozitë në shërbim të popullit

Partia Demokratike e Kosovës, ka akuzuar ish-qeverinë Kurti dhe Qeverinë aktuale Hoti për dështim në fushën e ekonomisë dhe të…
error: