Kurti bëri homazhe te busti i Kadri Zekës

Në nderim të tre veprimtarëve të shquar të çështjes kombëtare, Jusuf e Bardhosh Gërvallës, dhe Kadri Zekës, Kryeministri i Republikës…

Miratohet kërkesa e Kurtit për seancë të jashtëzakonshme, temë referendumi serb në Kosovë

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër duke filluar nga ora 14:00, do të mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit…

Kurti: Nesër do të takohem me kryetarin e BSPK-së

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme do të takohet me kryetarin e Bashkimit e Sindikatave të…

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti: Është diskutuar për një takim të mundshëm në javën e dytë të dhjetorit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se në javën e dytë të dhjetorit ka mundësi të ndodhë një takim…

Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe te shtatorja e Ismail Qemalit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe me kabinetin…

Kurti: Rezultati i zgjedhjeve jo i kënaqshëm për shkak të defekteve të brendshme dhe bashkimit të të tjerëve kundër LVV-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti si jo të kënaqshëm e ka vlerësuar rezultatin e zgjedhor që arriti Lëvizja…

Kurti për shkatërrimin e trashëgimisë kulturore nga Serbia: Do ta bëjmë dokumentimin zyrtar

Është mbajtur takimi i parë konstituiv i Komisionit Shtetëror për Dokumentimin e Shkatërrimit të Trashëgimisë Kulturore të Kosovës gjatë luftës…

Kurti pritet nga Zaev me ceremoni të lartë shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.…

Kurti në takim me Veliajn: Rritja ekonomike do të arrijë në 7.9 %

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, kanë pritur në takim miqësor…

Albin Kurtit me familje në Festivalin e Cannes (Video)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas qëndrimit gjashtë-ditor në Greqi, ka shkuar në Francë për Festivalin e Filmit të Cannes.…
error: