“El Clasico” dhe kreu i tabelës i takojnë Real Madridit

Real Madridi i ka regjistruar tri pikë të reja dhe shumë të rëndësishme në La Liga pasi e ka fituar…

Ndryshon rezultati në “El Clasico”

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ndeshjen derbi të La Ligas spanjolle ku po ballafaqohen Barcelona me Real Madridin. Pas 32…

Ja kush do ta bartë numrin 4 në Real Madrid në sezonin e ri

Real Madridi e ka prezantuar sot blerjen më të re, David Alaba. Mbrojtësi austriak iu bashkua gjigantëve të La Ligas…

Austria 3-1 Maqedonia e Veriut, shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes

Me rezultat 3-1 Austria e ka mposhtur Maqedoninë e Veriut duke e nisur kështu në mënyrën më të mirë rrugën…

Alaba i interesuar vetëm në Barçën e Realin

Ylli i Bayernit nuk dëshiron kalimin në Angli ose në Francë. David Alaba nuk do të pranojë asnjë ofertë nga…

Alaba në bisedime me klubet angleze, nuk e kënaq oferta e Real Madrid-it

Alaba në bisedime me klubet angleze, nuk e kënaq oferta e Real Madrid-it PSG është gjithashtu në garë për të…

Chelsea e Liverpool ende të interesuara për Alaban

Gjigantët e Premier Ligës janë duke e monitoruar situatën e mbrojtësit të Bayern-it. Chelsea dhe Liverpool thuhet se janë ende…

Refuzoi Bayernin, transferohet gjatë verës në Real

Me sa duket, përfaqësuesi i Austrisë, David Alaba, do të vazhdojë karrierën e tij në radhët e Realit. Sipas mediave…

Lëvizë Chelsea, i paraqet kontrate të gjatë yllit të Bayernit

David Alaba është i vendosur të largohet nga Bayern Munchen kur kontrata e tij skadon verën e ardhshme dhe Chelsea…

Kjo është skuadra që po i ofrohet gjithnjë e më shumë David Alabas

Davide Alaba ka vendosur që të mos e vazhdojë karrierën në Bayern Mynich duke refuzuar vazhdimin e kontratës me gjigantin…
error: