Sinani: Arifi dhe Salihu po kontribuojnë që parlamenti i Serbisë të mbetet pa asnjë deputet shqiptar

Ish-kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani ka akuzuar kryetarin aktual që e rrëzoi nga qeverisja lokale, Shqiprim Arifi dhe kryesuesin e…

​LDK akuzon VV-në për mashtrime: Konkursi në KEK është afera ‘super pronto’ e tyre

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për nepotizëm, duke thënë që kjo e fundit ka emëruar militantët…

​Kremlini: Raportimet për sulmet e Ukrainës në depon ruse nuk do të ndihmojnë bisedimet

Sipas zëdhënësit të Kremlinit, Dmitry Peskov, raportet që helikopterët ushtarakë ukrainas shënjestrojnë  një depo nafte në Rusi nuk krijojnë kushte…

Guvernatori rus akuzon Ukrainën për sulmin ndaj depove të naftës

Guvernatori rajonal i qytetit rus të Belgorod ka akuzuar helikopterët ushtarakë ukrainas se kanë sulmuar një depo nafte në qytet.…

Gashi akuzon Muratin se po tenton ta mashtrojë Kuvendin

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka thënë se ministri i Financave, Hekuran Murati,…

Haradinaj akuzon Qeverinë: Dy operacionet, janë bërë me qëllim për ta dorëzuar veriun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka akuzuar Qeverinë Kurti se qëllimshëm ka ndërmarrë dy aksionet…

Kurti shpreson për një zgjidhje sot në Bruksel, akuzon Vuçiqin se po përdorë gjuhë të shekullit të kaluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Serbia ka refuzuar propozimin e KFOR-it për shtensionimin e situatës në veri…