BE-ja për akuzat e Kurtit: Nuk komentojmë pretendime të pabaza

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, i ka quajtur pretendime të pabaza akuzat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për…

Hidhet poshtë mocioni i mbrojtjes së Shalës për rrëzimin e akuzës për vrasje të paligjshme

Trupi gjykues në çështjen kundër Pjetër Shalës ka hedhur poshtë mocionin e mbrojtjes për rrëzimin e akuzës për vrasje të…

​Bogdanoviq padit Vuçiqin pas akuzave ndaj tij: Kanë për qëllim asgjësimin tim

Sekretari i Përgjithshëm i Institutit për Strategjinë Euro-Atlantike, Boban Bogdanoviq ka paditur sot (e hënë) presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq,…

PDK: Dështimi i MASHTI-it me tekste shkollore, dëmtohen financiarisht prindërit

Drejtorët e Arsimit nga radhët e PDK-së në nivel komunal, kanë shprehur pakënaqësitë e tyre karshi propozimit të fundit të…

Shoqata e Prokurorëve reagon ndaj Muratit: Akuzat e tij janë shpifje

Shoqata e Prokurorëve të Kosovës përmes një reagimi shprehë shqetësimin e saj në vazhdën siç thuhet “sulmeve dhe shpifjeve që…

Romë, prokuroria do të ngrehë aktakuzë për dëmtimin e Koloseut

Zyra e prokurorit publik të Romës do të ngrehë aktakuzën e një turisti 27-vjeçar, i cili gdhendi emrin e vet…

​Trump akuzohet për rastin e dokumenteve të klasifikuara

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, është akuzuar për trajtimin e dokumenteve të klasifikuara pasi u largua nga Shtëpia e Bardhë. Trumpi,…

​Ish-krerët e UÇK-së deklarohen të pafajshëm në Speciale

Sot në Hagë ka nisur gjykimi ndaj ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e…