Prokuroria thotë se provat vërtetojnë se Mustafa mori pjesë në keqtrajtimin e njerëzve në Zllash

Seanca gjyqësore ndaj Salih Mustafës në Hagë po vazhdon me paraqitjen e deklaratës përmbyllëse nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.…

Presidenti i Napolit me akuza të rënda për lojtarët afrikanë: Ne jemi idiotë që i paguajmë

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka deklaruar në mënyrë të jashtëzakonshme se ai nuk do të transferojë lojtarë afrikanë…

​PDK akuzon Qeverinë Kurti për korrupsion: Keqpërdorën mbi 9 milionë euro

Partia Demokratike e Kosovës e ka akuzuar Qeverinë Kurti për korrupsion. Sipas partisë më të madhe opozitare, Ministria e Infrastrukturës…

Të akuzuar për korrupsion, ja kur do të dalin Blatter e Platini para gjyqit

Ish-presidenti i FIFA-s Sepp Blatter dhe ish-shefi i UEFA-s Michel Platini do të dalin para gjyqit nën akuzat për korrupsion,…

​Spastrimi i Putinit nga shefat e spiunazhit, burgosen 150 oficerë rusë të akuzuar për rrjedhje të informacioneve

Vladimir Putin filloi një spastrim masiv të 150 zyrtarëve të sigurisë mbrëmë, ndërsa përgatitej për një ofensivë masdive përfundimtare ushtarake…

​Arrestohet Muhamed Zeqiri, akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion

Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamed Zekiri është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për shpërdorim detyre…

AP: Serbia forcon bashkëpunimin me Rusinë, akuzohet për destabilizimin e Kosovës

Serbia po forcon aleancën e saj me Rusinë dhe Kinën, dhe së fundmi po armatoset me avionë luftarakë rusë dhe…

Lirohet nga akuza personi që u dyshua se mori pjesë në grupe terroriste

Në mungesë të provave, Gjykata Themelore në Prishtinë ka  shpallur  aktgjykimin lirues ndaj të akuzuarit N.A  për veprën  penale organizimi…

Më 2023 parashkruhet rasti për “Faljen e Hidrocentraleve”

Është publikuar të hënën raporti “Korrupsioni në prag të parashkrimit” nga Insituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me ç’rast u…

Mbrojtja e Gucatit: Akuza të sajuara nga një zyrë prokurorie frikacake

Mbrojtja e Hysni Gucatit në Hagë, avokati Jonathan Elystan Rees ka thënë se do të paraqesin prova që kanë të…