Steve Martin i largohet skenës pas 60 viteve

Aktori legjendar Steve Martin tha se mund të tërhiqej pasi të përfundonte xhirimet e shfaqjes së tij “Only Murders in…

​12 vjet nga vdekja e aktorit Bekim Fehmiu

Sot mbushen 12 vjet nga vdekja e njërit prej aktorëve më të mëdhenj shqiptarë me famë botërore, Bekim Fehmiu. Gjurmët…

Pas divorcit, aktori turk Ozcan Deniz ka një të dashur të re

Ylli i “Nuses nga Stambolli” ka gjetur ngushëllim në një dashuri të re. Ozcan Deniz u divorcua një vit më…

Keanu Reeves dhuron pjesën më të madhe të pagës nga Matrix për kërkime mbi leukeminë

Keanu Reeves është konsideruar prej kohësh një nga djemtë më humanë të Hollivudit, dhe kjo u konfirmua së fundmi nga…

As Clooney s’mund t’iu shpëtojë viteve, fotot e reja tregojnë se sa vjeç është aktori

George Clooney sipas shumë femrave është një nga meshkujt më të dëshirueshëm në Hollywood. Aktori ka mbushur së fundi 60-vjeç…

Schwarzenegger ndahet edhe zyrtarisht nga Shriver

Shriver depozitoi kërkesën e divorcit nga Schwarzenegger në vitin 2011 pas 25 vjet martese. Aktori veteran i aksionit Arnold Schwarzenegger dhe…

Babai e keqtrajtoi, motrat i vdiqën – aktori i njohur tani është një familjar i lumtur

Në pubertet ai kishte dhjetëra miliona dollarë në llogarinë e tij, ishte ylli më i madh në botë. Dhe pastaj…

James Franco pranon se ka fjetur me studentet e shkollës së filmit

Aktori amerikan James Franco tha se i vinte keq që flinte me studentët në shkollën e tij të filmit, duke…

Tragjedi gjatë xhirimit të një filmi, aktori Alec Baldwin vret një grua të stafit dhe plagos një tjetër

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një sheshxhirimi në Nju Meksiko, ku aktori i njohur Alec Baldwin vrau me…

​14 vjet nga vdekja e Faruk Begollit

Sot mbushen 14 vjet që kur mbylli sytë për herë të fundit një ndër figurat më të rëndësishme të teatrit…