Në 24 orë 1 rast pozitiv me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se asnjë person i infektuar me COVID-19 nuk ka ndërruar…

Frymëmarrja me diafragmë dhe përfitimet

Frymëmarrja luan një rol të rëndësishëm për mirëqenien tonë, ajo ndikohet nga gjendjet tona të stresit ose ankthit, por është…

Bien dukshëm rastet e infektimit me virusin korona në Kosovë

Brenda 24 orëve, 13 raste me COVID-19 në Kosovë kanë rezultuar pozitiv. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se…

274 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit , janë regjistruar 274 raste të reja me COVID-19, derisa nuk është raportuar…

Dy të vdekur dhe 331 raste të reja me COVID në Kosovë gjatë 24 orëve

Dy qytetarë kanë humbur betejën me COVID gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar edhe 331 raste…

​Ja sa raste aktive me COVID janë në Kosovë

Aktualisht janë 138 raste aktive me COVID-19. Në 24-orët e fundit janë regjistruar tetë raste të reja me koronavirus, ndërsa…

509 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 509 raste aktive me COVID-19. Nga të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës…

534 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 534 raste aktive me COVID-19. Më së shumti raste janë në Komunën e Prishtinës. Sipas të…

545 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në vend janë 545 raste aktive me COVID19. E që më së shumti raste janë në Komunën e Prishtinës.…

​552 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 552 raste aktive me COVID-19. E më së shumti raste është Komuna e Prishtinës me 160…