Aksioni ndaj zyrtarëve policorë në Vermicë

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) dhe Prokuroria e Speciale kanë zhvillua një aksion të koduar “Pika 2”, në pikat kufitare…

ATK tregon se çfarë u sekuestrua gjatë aksionit të sotëm në qendër të Prishtinës

Sot Administrata Tatimore e Kosovës, konkretisht Departamenti i Hetimeve Tatimore në asistencë të Policisë së Kosovës ka zhvilluar një aksion…

Aksioni i policisë dhe ATK-së në qendër të Prishtinës

Mëngjesin e kësaj të marte në qendër të Prishtinës ka nisur një aksion i hetuesve tatimorë të Administratës Tatimore të…

Gjykata merr vendim për dy të arrestuarit në rastin “Brezovica”

Nga një muaj paraburgim iu është caktuar oficerit doganor dhe menaxherit të një qendre skijimi në Brezovicë të cilët u…

​Policia në aksion, 6 të arrestuar nga kontrollet në 57 qendra masazhi

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore në bashkëpunim me inspektorë të MTI-së dhe me ATK-në përgjatë dy ditëve…

​Policia tregon se çka u konfiskua gjatë aksionit “Brezovica 3”

Të enjten u zhvillua aksioni policor “Brezovica 3”, ku u arrestuan tetë persona prej tyre edhe ish-zyrtarë të Ministrisë së…

​Arrestohen 7 persona në aksionin “Brezovica 3”, tre prej tyre ish-zyrtarë të MMPHI-së

Mëngjesin e sotëm ka vazhduar aksioni “Brezovica 3”, ku janë bastisur 12 lokacione dhe janë arrestuar shtatë persona, prej tyre…

Sveçla reagon për aksionin e policisë në disa zona kufitare

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se aksioni policor që ndodhi mëngjesin e kësaj të enjte në…

Policia gjen kriptovaluta, armë dhe drogë në veri

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka ndërmarrë një aksion në veri të Mitrovicës. Burime…