Tahiri: Ka rrezik që i krejt veriu të kthehet në protektorat, që është skenar djallëzor i Serbisë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar pas situatës së krijuar sot në veri të vendit,…

​Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët

Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët Pas aksionit të Policisë së Kosovës dhe Njësisë Speciale…

Policia me aksion për luftimin e kontrabandës, aksioni po zhvillohet edhe në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në luftën për kontrabandë. Aksioni është duke u zhvilluar edhe në veri…

Arrestohet Dardan Molliqaj

Dy aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) arritën që të hynë dhe ta pengojnë konferencën për medie që po mbante Kryetarja…

Dhjetë vjet nga aksioni në pikat kufitare në veri

Sot bëhen 10 vjet kur Njësia Speciale e Policisë së Kosovës kishte ndërmarrë aksionin për t’i futur nën kontroll pikat…

​Aksionin për ndërtime pa leje, Prokuroria e Pejës tregon për bastisjen që po ndodhin në tri komuna

Paraditen e së enjtes Komuna e Pejës, Istogut dhe Klinës janë bastisur. Ky aksion i bastisjes po ndodhë përshkak dyshimeve…

​Arrestohen katër persona në Mitrovicë, sekuestrohen para valuta të ndryshme

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mitrovicë  pasi që gjatë kontrollit të automjeteve i’u janë gjetur mallra të…

Aksioni te qeveria, arrestohen 4 aktivistë të PSD-së

Katër aktivistë të Partisë Socialiste janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pas një përleshje që kanë pasur me zyrtarët policorë.…

Ngritet aktakuzë ndaj tre personave për rastin e Zhurit ku u vra një polic

Në janarin e 2020-ës u vra një polic nga aksioni në fshatin Zhur të Prizrenit. Njësiti i Policisë së Kosovës…

IPK jep detaje për arrestimin e 8 zyrtarëve policorë që dyshohen edhe për shitblerje të drogës

Në mëngjesin e sotëm janë arrestuar tetë zyrtarë policorë me dyshimin se kanë kryer veprat penale “Keqpërdorimi i pozitës apo…
error: