PSD vë mbishkrimin “Zhvatësi” në veturat zyrtare, arrestohet Molliqaj, Krasniqi e Nushi

Partia Socialdemokrate (PSD) ndërmori një aksion mesditën e sotme në hapësirat pranë ndërtesës së qeverisë, saktësisht te ish-objekti i “Rilindjes”…

PSD-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Arben Vitia

PSD përmes një aksioni simbolik para ministrisë së Shëndetësisë (MSh) ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të këtij dikasteri, Arben Vitia.…

Policia aksion për parandalimin e trafikimit me armë

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm Policia e Kosovës ka nisur një operacion policor që ndërlidhet me parandalimin…

Policia aksion në Tiranë, arrestohen 10 persona brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë nën pranga 10 persona në Tiranë, për vepra të ndryshme penale. Nga specialistët…

Dogana kontrollon barnatoret në Prishtinë, gjejnë barna të kontrabanduara

Gjatë së martës Dogana e Kosovës ka kryer kontrolle në pesë barnatore në Prishtinë me dyshimin për barna të kontrabanduara.…

Aksion para Kuvendit, kërkohet tërheqja e Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seanca ku ndër pikat është edhe votimi në parim i Projektligjit për Mbrojtjen e…

Policia aksion në Pejë kundër trafikimit me armë

Në orët e hershme të mëngjesit të së martës ka nisur një aksion policorë në Pejë. Aksioni në Pejë nga…

Dita Ndërkombëtare e Paqes

Dita Ndërkombëtare e Paqes është themeluar nga Kombet e Bashkuara. Ajo shënohet nga qindra miliona njerëz dhe mijëra organizata më…

Drejtpërdrejt nga aksioni simbolik para Teatrit Kombëtar

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës sot mbahet aksion simbolik në shenjë solidariteti me protestat në Tiranë, pas shembjes së objektit…
error: