Krasniqi: I tronditur e i prekur thellësisht nga tragjedia në Bullgari

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka reaguar ndaj aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari e ku…

Basha: I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë (PDSh), Lulzim Basha ka reaguar për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46…

Konjufca: Ky mëngjes na tronditi me lajmin e hidhur për tragjedinë e ndodhur në Bullgari

Edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca ka reaguar për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 46 qytetarë, kryesisht nga…

Abdixhiku: Lajmi për humbjen tragjike të 46 jetëve në aksidentin fatal në Bullgari na lë pa fjalë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave që humbën jetën në…

Kryeministri Kurti: I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari, e…

Ministri i Shëndetësisë: Të lënduarit në aksidentin në Bullgari janë jashtë rrezikut për jetë

Të gjithë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari e që janë hospitalizuar në spitalin në Pirogrov në…

Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një shtetas i Belgjikës

Kryeministri Zoran Zaev në një deklaratë nga Bullgaria njoftoi shumica e udhëtarëve nga autobusi i aksidentar në autostradën Struma në…

Zaev: Viktimat janë të moshës prej 25-30 vjeç, 12 fëmijë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tashmë është në Bullgari për shkak të tragjedisë së tmerrshme në autostradën Struma.…

​Hetuesi bullgar flet për dyshimet e para rreth aksidentit

Drejtori i Shërbimit Kombëtar të Hetimeve Bullgare Borislav Sarafov tha se shkak i tragjedisë me autobusin maqedonas mund të jetë…

Rama: S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit në Bullgari

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Bullgari ku nga përplasja e një autobusi humbën…