​39-vjeçari bie nga lartësia ndërsa po punonte

Sot rreth orës 11:00 një person derisa ishte duke punuar në lagjen Mati në Prishtinë, ka rënë nga një lartësi…

Aksident mes veturës dhe autobusit, një i vdekur

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Palaj të Komunës së Obiliqit,…

​Aksident trafiku me lëndime dhe dëme materiale

Rreth orës 7:00 të mëngjesit të sotëm në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë në segmentin rrugor në fshatin Smrekonicë, është raportuar një…

​Udhëtarët nga Kosova që u aksidentuan në Serbi nisen për në Slloveni

Udhëtarët të cilët po udhëtonin me kompaninë “Zhitia Turist” e që u aksidentuan të martën mbrëma në Krushevc të Serbisë…

Qeveria reagon për aksidentin në Serbi: Janë 9 të lënduar

Një autobus i linjës Prishtinë-Graz (Austri) të martën mbrëma, rreth orës 22:00, ka pësuar aksident në Kupci të Madh afër…

Aksident mes dy veturave në magjistralen Gjilan-Prishtinë, lëndohen tre persona (Video)

Një aksident komunikacioni ku janë përfshirë dy vetura ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, saktësisht në fshatin Parallovë, ku për pasojë…

Varrosen viktimat e fundit të aksidentit tragjik në Bullgari

Në fshatin Vishticë të rajonit të Likovës është bërë varrimi i katër viktimave nga aksidenti tragjik ë ndodhi në autostradën…

VMRO: Jo ceremoni, por përgjegjësi për tragjedinë në Bullgari

VMRO-DPMNE-ja kërkon nga pushteti të mos bëjë ceremoni me personat që tragjikisht humbën jetën në aksidentin në Bullgari, por të…

Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari

Në pritje të 45 viktimave në aeroportin e Shkupin është dalë edhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Krahas funksionareve të…

​Mbërrijnë në Shkup 45 trupat e viktimave të aksidentuar në Bullgari

Tashmë në Shkup kanë arritur 45 trupat e viktimave të aksidentit që ndodhi në autostradën e Strumës në Bullgari. 45…