Pas aksidentit tragjik në Kroaci qytetarët presin nga shteti kontrolle rigoroze ndaj kompanive turistike

Pas aksidentit tragjik të së dielës në Kroaci, qytetarët besojnë se Qeveria dhe autoritetet shtetërore duhet të marrin masa për…

I jepet lamtumira e fundit Ahmet Hoxhës, 55-vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Kroaci

Është varrosur Ahmet Hoxha, një nga mërgimtarët që gjeti vdekjen në aksidentin e së dielës në Kroaci. Për t’i dhënë…

Kurti: Qeveria do t’u qëndrojë pranë familjeve të bashkatdhetarëve që vdiqën në Kroaci

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka premtuar mbështetje të gjithë familjarëve të cilët humbën më të dashurit e tyre,…

Trupat e pajetë të mërgimtarëve nga aksidenti në Kroaci mbërrijnë në Kosovë

Kanë arritur në Kosovë trupat e mërgimtarëve të vdekur në aksidentin e së dielës në Kroaci. Janë tri vetura që…

Mërgimtari nga Vushtrria në Vërmicë për t’i pritur kufomat: Po udhëtojmë me autobus për të kursyer

Mërgimtari Mentor Zekolli, i cili jeton në Gjermani, tash 4 javë ka ardhur në Kosovë për pushime. Mëngjesin e sotëm…

Trupat e pajetë të bashkatdhetarëve që humben jetën në Kroaci pritet të mbërrijnë në Kosovë

Trupat e pajetë të dhjetë bashkatdhetarëve tanë që humbën jetën në një aksident trafiku në Kroaci pritet  të arrijnë këtë…

Tetë viktimat e aksidentit në Kroaci pritet të varrosen nesër, dy të tjerëve do t’iu bëhet obduksioni

Dhjetë trupat e pajetë, të cilët humbën jetën tragjikisht në aksidentin ne Kroaci, pritet që të transportohen nesër në Kosovë.…

Tahiri për aksidentin në Kroaci: S’kemi pa angazhim konkret të Qeverisë

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se s’ka pa angazhim konkret të Qeverisë Kurti, lidhur me…

Ishin përgatitur për dasmë, familja në pritje të kufomës së Kujtimit që vdiq në Kroaci

Për pak ditë, familja Kastrati do të hapte dyert për gëzime. Bashkatdhetarë e familjarë që jetonin në Kosovë po bëheshin…