Lëndohen dy persona në aksidentin që ndodhi mes një kamioni dhe veture në rrugën Prishtinë-Lipjan

Dy persona janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e sotme në rrugën Prishtinë-Lipjan. Aksidenti ndodhi mes një veture dhe…

Blerja e re e Interit përfshihet në një aksident të tmerrshëm automobilistik

Andre Onana është përfshirë në një aksident të tmerrshëm automobilistik në Kamerun, i cili për fat të mirë nuk pati…

16 të lënduar në një aksident trafiku në Grabanicë të Klinës

Gjashtëmbëdhjetë persona kanë marrë lëndime si pasojë e një aksidenti trafiku sonte rreth orës 19:05 në Grabanicë të Klinës. Lajmi…

​Tri automjete përfshihen në një aksident, 4 të lënduar

Një aksident komunikacioni në të cilën janë përfshirë tri automjete ka ndodhur sonte në fshatin Komoran. Sipas të dhënave të…

​Goditet për vdekje këmbësori në Malishevë

Policia në Malishevë njoftoi se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që duke drejtuar veturën e tij me targa…

​Ndërron jetë një grua që u aksidentua në autostradën Arbën Xhaferi

Ndërron jetë një grua që u aksidentua në autostradën Arbën Xhaferi. Policia ka njoftuar se viktima është aksidentuar me veturën…

Aksident tek rrethi i Fushë Kosovës

Një aksident trafiku ka ndodhur në hyrje të Prishtinës, më saktësisht tek rrethi i Fushë Kosovës. Në aksident janë përfshirë…

Aksident në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prishtinë, më konkretisht tek semaforët e Menzës. Aksidenti i ndodhur pasditen e sotme ka…

Aksident i rëndë në rrugën Rrogozhinë-Peqin, dy të lënduar

Dy persona kanë pësuar lëndime të rënda si pasojë e një aksidenti ndërmjet dy veturave sot në rrugën Rrogozhinë-Peqin, në…

Aksidentet me fatalitet, Byroja Kosovare e Sigurimeve pagoi mbi 10 milionë euro dëme në vitin 2021

Rritja e numrit të rasteve të vdekjeve në aksidentet rrugore mbetet shqetësuese dhe si shkak i kësaj janë mos respektimi…