Rrokulliset një veturë në Gjakovë, dy të lënduar

Rreth orës 06:00 të mëngjesit në fshatin Skivjan të Gjakovës, ka ndodhë një vetë aksident trafiku me lëndime trupore.  Deri…

Aksident i rëndë trafiku në Podujevë

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Podujevë-Merdar. Në pamjet që i ka siguruar KosovaPress, shihen dy…

Lëndohen 6 persona në një aksident trafiku në Prishtinë

Gjashtë persona janë lënduar pas një aksidentit që ndodhi pas mesnatës në udhëkryqin tek Katedralja në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë…

Goditet për vdekje një këmbësor në Vushtrri

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, ku si pasojë e aksidentit, për shkak të plagëve të marra…

Shtatë të lënduar një aksident trafiku në Prishtinë

Shtatë persona kanë marrë lëndime si pasojë e një aksidenti të trafikut sonte në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë,…

Aksidentohet pasi tenton t’i ikë policisë

Një person është arrestuar në Han të Elezit, pasi që duke iu shmangur patrullës policore me veturën e tij, ka…

Drejtoi veturën në gjendje të dehur, shkakton aksident

Një person është arrestuar mbrëmë në Prishtinë, pasi që i njëjti në gjendje të dehur duke drejtuar veturën ka shkaktuar…

Gjashtë viktima nga përplasja e minibusit dhe trenit në Turqi

​Një tren mallrash dhe një minibus janë përplasur në Turqinë veriperëndimore e si pasojë gjashtë persona humbën jetën. Ngjarja tragjike,…

Vdes një grua dhe shtatë të tjerë lëndohen në një aksident në Radavc të Pejës

Një grua ka vdekur dhe shtatë persona të tjerë janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e së dielës në…

Vdes një person në QKUK, ishte aksidentuar muaj më parë

Një person i aksidentuar në maj të këtij viti e që ishte i shtrirë në QKUK, ka vdekur duke mos…