Pacolli rizgjidhet në krye të AKR-së

Behgjet Pacolli është rizgjedhur kryetar i Aleancës Kosova e Re. Pacolli nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar se  AKR…

Ftesës së PSD-së i përgjigjen vetëm AAK, AKR dhe Nisma

Ftesës së Partisë Socialdemokrate për takim i janë përgjigjur vetëm përfaqësues nga AAK, AKR dhe Nisma Socialdemokrate. Ndërsa, munguan dy…

​KQZ miraton kërkesën e 6 partive për shtyrje të kuvendeve zgjedhore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka miratuar kërkesat e 6 subjekteve politike për shtyrjen e kuvendeve zgjedhore.…

AKR: Ka pasur dakordime, LDK nuk është treguar serioze

Asamblisti i Aleancës Kosovare e Re(AKR) në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Sami Boroci, po pretendon se ka pasur dakordim ndërmjet…

AKR-ja kërkon rinumërim të votave në Prishtinë

Aleanca Kosova e Re ka kërkuar rinumërimin e votave në gjithsej 238 vendvotime në zgjedhjet e fundit në Komunën e…

AKR kërkon rinumërim të votave në Prishtinës

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Aleanca Kosova e Re, Gëzim Mehmeti ka paraqitur disa fakte për manipulim…

AKR e pakënaqur me rezultati në Prishtinë: Fituam 7 përqind për asamblistë

Nënkryetari i AKR-së, Selim Pacolli në një konferencë për media ka thënë se kjo parti në zgjedhjet e sotme ka…

AKR fton qytetarët të votojnë

Aleanca Kosova e Re (AKR) ka ftuar qytetarët të dalin të votojnë dhe të shfrytëzojnë minutat e fundit para mbylljes…