Akuzat për performancë të dobët, vjen reagimi i AKP-së ndaj Kusari-Lilës

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka reaguar pas deklarimeve të Mimoza Kusari-Lilës, e cila dje pas mbledhjes së Komisionit për…

​Tolaj: Shkak i pandemisë AKP ka pasur rënie të të hyrave

Pandemia dhe kërkesa e qeverisë për pezullim të shitjeve, kanë qenë arsyet kryesore që kanë ndikuar në rënien e të…

AKP aprovon shpërndarjen e mbi 755.000 euro për 7 ndërmarrje shoqërore në likuidim

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit sot ka aprovuar raportet e shpërndarjes së përkohshme dhe raportet e shpërndarjes…

Bordi i AKP-së i reagon Kurtit

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, ka reaguar pas deklaratave të pretendentit për kryeministër, Albin Kurti, i cili…

Shitja e aseteve nga privatizimi vazhdon më 10 mars

Bordi i Drejtorëve të Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti sot mbledhjen e tij të rregullt me ç’rast u njoftua nga…

Qytetarët e Bellanicës akuzojnë AKM-në se privatizuan 370 hektarë tokë të tyre

Përfaqësues të fshatit Bellanicë të komunës së Malishevës kanë akuzuar ish zyrtarët e AKM-së se kanë privatizuar në vitin 2007,…

AKP rriti shpenzimet për paga dhe mëditje 605 mijë euro

As sot nuk ka kaluar në parim projektbuxheti për vitin 2021 në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, pasi në momentin…

Tahiri: Sa kam qenë në AKP kam garuar për deputete nga PDK – kam pasur edhe kërcënime

Ish-zëvendësdrejtoresha menaxhuese e AKP-së, Mrika Tahiri derisa ka raportuar në Komisionin hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit, theksoi se…

Tolaj pranon se në AKP ka të punësuar familjarë nga VV dhe AAK

Pas insistimit të deputetit të AAK Bekë Berisha për konfirmimin e punësimeve partiake në AKP, drejtori Valon Tolaj e pranojë…

Përplasen deputetët për punësimet partiake në AKP

Për punësimet  në AKP, Valon Tolaj drejtor i këtij institucioni nuk ka pohuar e as mohuar punësimin e vajzës së…