Kuvendi zgjedh bordin e ri të AKP-së

Me 60 vota për dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur bordin e ri të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.…

​PDK kundër kandidatëve për bord të AKP: Transformimi nuk bëhet me këta njerëz

Partia Demokratike e Kosovës e ka kundërshtuar propozim-vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për emërimin e drejtorëve të Bordit…

​Kurti thotë se bordi i ri i AKP-së do të auditojë të gjitha vendimet e bordeve paraprake

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se me bordin e ri të Agjencisë Kosovare të Privatizimi (AKP) synojnë të…

Mosha e kandidatit për kryesues të bordit të AKP-së, përplas Kusarin dhe Lekajn

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ka miratuar të mërkurën listën e emrave të propozuar nga qeveria për emërimin…

Mes përplasjesh miratohen emrat për bord të AKP, kritikohet Vetëvendosje “është bërë Pronto 2”

Me debat e përplasje verbale mes deputetësh është përcjell mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku përkundër…

​“Vetëvendosje të ndryshojë emrin në Vetëkapje”, mes përplasjesh miratohen emrat për bord të AKP

Me debat e përplasje verbale mes deputetësh është përcjell mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku përkundër…

LDK akuzon VV për “kapje” të Bordit të AKP-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka akuzuar sot Lëvizjen Vetëvendosje në pushtet se po vazhdon me kapjen e institucioneve të…

​Qeveria propozon kandidatët për bord të AKP-së

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin e kandidatëve për bord të Agjencisë së Kosovës për Privatizim (AKP). Në mbledhjen e…

​Njoftim i rëndësishëm nga AKP për punëtorët e 4 ndërmarrjeve shoqërore

Agjencia Kosovare e Privatizimit njoftoi punëtorët e Ndërmarrjes Shoqërore “Bistrica” në Drenovc-Pejë, NSH “Lidhja e vozitësve” në Prizren, NSH “Kabllar”…

Deputetët fusin në rend të ditës shkarkimin e bordit të AKP-së, kundërshtohet nga opozita

Pas kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosje për futjen e dy pikave shtesë në rend dite në seancën e sotme, shef i…