Isufi: Kurban Bajrami është festë e madhe për shqiptarët myslimanë

Sot kur besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin në Bashkësinë Islame të Kosovës është organizuar pritjë për të kremtuar këtë festë.…

​Ekonomia, prioritet i partive politike gjatë fushatës zgjedhore

Rimëkëmbja ekonomike pas pandemisë COVID-19 pritet të jetë ndër temat kryesore të partive politike gjatë fushatës zgjedhore. Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja…

Isufi: AAK do të jetë pjesë e qeverisë me president Ramush Haradinajn

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi shprehet i bindur se do t’i fitojnë rreth njëzet deputetë…

Isufi: AAK dëmtohet nëse Haradinaj bëhet president

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e AAK-së Ahmet Isufi ka deklaruar se të gjitha partitë politike duhet të angazhohen që…

AAK këmbëngulëse në postin e presidentin, si mundësi i shohin edhe zgjedhjet

Në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), po këmbëngulin se nuk do të votojnë asnjë kandidatë tjetër për president të…

Isufi: Do të vërtetohet pafajësia në Speciale, Qeveria të mbajnë takim të jashtëzakonshëm

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, duke komentuar zhvillimet e fundit lidhur me Gjykatën Speciale, ka thënë…

Isufi: Kjo është goditje ndaj vlerës së lirisë

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, duke komentuar zhvillimet e fundit lidhur me Gjykatën Speciale, ka thënë…

Isufi: Dialogu ndërpritet nëse hapet tema e Ujmanit dhe Trepçës

Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi ka komentuar propozimin e nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri për shkëmbim të territoreve me Serbinë,…

Ahmet Isufi: Njohja reciproke do të jetë çështje themelore në çdo takim me Serbinë

Përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë folur para takimit të radhës Kosovë-Serbi në Uashington dhe Bruksel, si…

Isufi ia numëron skandalet e 50-ditëshit Kurtit: Kjo është tepër, kthjellu

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në vend. Deklarata e djeshme e Shkelzen Gashit, këshilltarit…