Kërcënohen dy gazetare, AGK reagon ashpër

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar kërcënimet e bëra në drejtim të dy gazetareve Ardiana Thaçi Mehmeti dhe Erjona…

AGK kërkon nga IPK të hetojë brutalitetin e policisë ndaj pjesëtarëve të medies

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës i bën thirrje Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK) që të hetojë urgjentisht të gjithë pjesëtarët…

Protesta kundër Trendafilovës, AGK e shqetësuar ndaj pengimit të gazetarëve nga policia

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur shqetësimin e tij si pasojë e zhvillimeve të ditës së sotme nga protesta…

Kosova për herë të parë do të jetë nikoqire e Federatës Evropiane të Gazetarëve për takimin vjetor të organizatës

Federata Evropiane e Gazetarëve për herë të parë do të mbajë takimin vjetor të organizatës në Kosovë, në maj 2024.Vendimi…

Shpërndahen mjete mbrojtëse për gazetarët

Sot, është bërë shpërndarja e mjeteve mbrojtëse për gazetarët që raportojnë nga terrenet me rrezikshmëri, të dhuruara nga FPU dhe…

​Kërcënohen gazetarët Fatos Hetemi dhe Irfan Maliqi nga Plus TV në Viti

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka bërë të ditur se janë kërcënuar me vrasje gazetarët e medias lokale nga…

AGK dënon sulmin e imamit nga Vushtrria ndaj ekipit të “Insajderit”

Një ekip i portalit “Insajderi” është sulmuar të premten, në Vushtrri nga një imam lokal, njofton Asociacioni i Gazetarëve të…

Nis Edicioni i dytë i Akademisë së Integritetit të Informacionit

“Edukimi Medial për Gazetarët” – është moduli që hapi edicionin e sivjetmë të Akademisë së Integritetit të Informacionit, dhe u…

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetarit Agim Ademi në Shtime

Gazetari i Grupit Koha, Agim Ademi e ka njoftuar Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës se ka marrë një kërcënim nga…

AGK: Deklaratë e rrezikshme dhe e papranueshme e Bislimit kundër medieve të Kosovës 

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi për mediat në Kosovë. AGK ka thënë…