Kurti: Rrëzimi i qeverisë ishte një plan, s’pendohem për shkarkimin e Veliut

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, rrëzimin e qeverisë së tij po e konsideron si një plan i bërë nga LDK-ja.…

Kurti ka shpjeguar edhe njëherë pse e shkarkoi Agim Veliun

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka sqaruar edhe njëherë për arsyen e shkarkimit të ish-ministrit të Brendshëm, Agim Veliut. Ai…

Veliu hedh akuza të rënda ndaj Osmanit, e quan përkthyese të Thaçit

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka hedhur akuza të rënda ndaj Vjosa Osmanit, të cilën e quan “përkthyese të Thaçit”.…

Abazi flet për shkarkimin e Veliut: Prishja e koalicionit si “Ngrohja e bretkosës”  

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi është deklaruar në lidhje me shkarkimin e ministrit të Brendshëm Agim Veliu, e…

Agim Veliu e pyet Haki Abazin: Argat i kujt je ti?

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, si duket e ka harruar Albin Kurtin. Tash ai ka filluar të merret me zëvendëskryeministrit…

Agim Veliu: Oferta e Qunit pa pëlqimin e LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu njëherit ish-ministër i Brendshëm, ka thënë se oferta e ministrit të Mbrojtjes Anton Quni, nuk…

Haziri në mbrojtje të Veliut: Tendencat për linçim publik të tij – janë çnjerëzore

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri i ka dalë në mbrojtje bashkëpartiakut të tij Agim Veliu, i shkarkuar nga detyra e…

Agim Veliut iu bë pushkatim politik

Gjatë konferencës për shtyp që dha Kryeministi Albin Kurti në mbrëmjen e datës 18 mars 2020, midis të tjerave arsyetoi…

Veliu: Sot fillon mbledhja e nënshkrimeve për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë

Ish-ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu, thotë se sot do të fillojë procesi i mbledhjes së nënshkrimeve…

Agim Veliu thotë për Osmanin: Nuk më bëjnë përshtypje veprimet e saj

Për votimin kundër ndaj mocionit të votëbesimit nga LDK ndaj qeverisë Kurti nga kryeparlamentarja dhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani,…
error: