Çeku tregon nëse është e mundur të bëhet i detyrueshëm shërbimi ushtarak në Kosovë

Ish-ministri i FSK-së Agim Çeku ka thënë se Kosovës një ushtar i kushton 17 euro në ditë dhe në këtë…

Agim Çeku dhe avokati Ramë Gashi në përkrahje të Daut Haradinajt

Kandidatit për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj i ka dal në përkrahje edhe ish-kryeministri Agim Çeku si dhe avokati i…

​Çeku për rastin “Veteranët”: Vendim i pritur, doli e vërteta që jam i pafajshëm

Të gjithë të akuzuarit në rastin “Veteranët” sot janë shpallur të pafajshëm. Në mesin e të akuzuarve ishte edhe ish-komandanti…

Çeku mbrohet para Gjykatës, medieve u ndalohet publikimi i materialit

Pas disa muajve të martën ka rinisur gjykimi në rastin “Veteranët”. Seanca nisi me një orë vonesë pasi trupi gjykues kishte…

Çeku dhe të tjerët sërish para gjykatës, dëshmojnë për rastin “Veteranët”

Ka filluar rishtazi seanca gjyqësore për rastin “Veteranët”. Kjo seancë ka filluar me rreth një orë vonesë pasi që  gjykata…

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Gjykatën Speciale

Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të UÇK-së, Agim Çeku në Gjykatën Speciale. Këtë për KosovaPress e ka konfirmuar avokati i…

Çeku intervistohet në Hagë si i dyshuar

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, sot do të intervistohet në Hagë në cilësinë e të dyshuarit.…

Haradinaj: Gjeneral Agim Çeku do ta kalojë edhe këtë sfidë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale, për ish-komandantin e përgjithshëm…

Reagon Agim Çeku pas ftesës nga Gjykata Speciale

Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Çeku derisa ka…

Agim Çeku ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-komandanti i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Çeku nga Specialja…