Konfirmohet fitorja e Bedri Hamzës në Mitrovicë, mori mbi 5,900 vota më shumë se Bahtiri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të 37 Komunave, të…

Mujka: Kam dhënë dorëheqje nga kryetari i VV-së në Mitrovicë por asnjëherë nga të qenurit aktivist

Faruk Mujka ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosjes, qendra në Mitrovicë. Mujka tha se ka dhënë…

​Kurti i bindur që do të fitojnë në balotazhe: Jemi më të fortë

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti tashmë është deklaruar për rezultatin e zgjedhjeve lokale të 17…

Agim Bahtiri: Në garë dikush fiton dhe dikush humb

Kryetari i komunës së Mitrovicës së jugut dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për një mandat tjetër në krye të kësaj…

Bahtiri: Askush nuk do ta marrë votën me forcë

Kryetari i deritashëm i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka votuar sot rreth orës 11:00 në qendrën e votimit në shkollën fillore…

​Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët

Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët Pas aksionit të Policisë së Kosovës dhe Njësisë Speciale…

Sondazhi për Mitrovicën, kush do ta fitojë garën e 17 tetorit?

Sondazhi i realizuar nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, i realizuar…

Agim Bahtiri viziton Organizatën e Prindërve të Fëmijëve me Aftësi të Kufizuara në Mitrovicë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për të parin e Mitrovicës, njëherësh kryetari aktual Agim Bahtiri së bashku me ekipin e tij…

Agim Bahtiri: Mbështetja financiare për klubet sportive të Mitrovicës do të jetë e rregullt

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për të parin e Mitrovicës, njëherësh kryetari aktual Agim Bahtiri së bashku me nënkryetarin Faruk Mujka…

Bahtiri: 166.950 euro për 3339 qytetarë të prekur me COVID-19

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri ka bërë të ditur se komuna që ai drejton gjatë pandemisë, ka ndihmuar 3339 qytetarë…